Myślenice – miasto zabytków i zimowych przygód

Myślenice to miasto położone w województwie małopolskim, między Krakowem a Kościeliskiem (by je znaleźć użyj frazy -> info Kościelisko), które zachwyca pięknymi krajobrazami i wieloma atrakcjami, o każdej porze roku. W mieście tym można spędzić aktywnie wolny czas, ale także wypocząć i zrelaksować się. W Myślenicach warto zobaczyć centrum miasta, gdzie mamy zabytkowy kościołek na Stradomiu oraz jeden z najpiękniejszych rynków w Małopolsce, gdzie możemy podziwiać zabytkowe kamienice i poznawać historię miasta, ciekawe legendy i opowiadania.

W Myślenicach znajduje się także Centrum Sportu i Rekreacji. Jest tam hala widowiskowo-sportowa, boiska, kluby fitness czy siłownie, które oferują wiele zajęć rekreacyjnych. Mamy także park, w którym znajduje się plac zabaw dla dzieci oraz ścieżka biegowo-rowerowa. Oprócz tego, organizowane są tutaj także spotkania kulturalne i imprezy – na przykład Myślenickim Festiwalu Lata (by go znaleźć użyj frazy-> Myślenicki Festiwal Lata), na którym wystąpiło już wiele znanych gwiazd.

Słynna jest Góra Chełm, która w zimie służy narciarzom, mamy zarówno szlaki dla początkujących jak i zaawansowanych, w lecie natomiast można tam spacerować czy jeździć na rowerze. Dla amatorów pieszych wycieczek, Myślenice to idealne miejsce, pełne pięknych krajobrazów niezależnie od pory roku, co stanowi idealną formę wypoczynku rekreacyjno-turystycznego dla osób w każdym wieku.

Niedaleko rynku znajduje się Muzeum Regionalne, gdzie wystawione są dzieła wybitnych twórców oraz artystów. Kościół Parafialny Najświętszej Marii Panny to tutejsze sanktuarium, w którym znajduje się słynny obraz Matki Bożej Myślenickiej, koronowany przez samego Kardynała Karola Wojtyłę.

Warto zatrzymać się tu na dłużej. Baza noclegowa zachęca do takiego pobytu. Myślenice polecają do zakwaterowania hotele, pensjonaty, domy wczasowe czy pokoje do wynajęcia (by je znaleźć użyj frazy -> noclegi Myślenice). Również baza gastronomiczna jest różnorodna. W centrum mamy wiele restauracji, kawiarni czy pizzerii, gdzie możemy siąść i wypić kawę czy zjeść dobry obiad. Latem, zachęcają nas liczne letnie ogródki i ławeczki, gdzie możemy posiedzieć i odpocząć po spacerze.

Do Myślenic warto przyjechać zarówno samemu, aby pozwiedzać czy pojeździć na nartach czy rowerze, ale także możemy wybrać się tutaj na urlop z całą rodziną i wtedy także atrakcji nam i dzieciom nie zabraknie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>