Karczma Rzym w Zawoi

Ciekawe miejscowości od zawsze przyciągały do siebie turystów z różnych stron świata. O to trzeba jednak zadbać i władze miast stają na głowie, aby tak właśnie się stało, ponieważ profity z turystyki przydadzą się w każdym budżecie. Warto jednak zwrócić uwagę przede wszystkim na noclegi w Zawoi, gdzie na zainteresowanych czeka moc atrakcji turystycznych.

Szczególnym uznaniem w tym mieście cieszy się zwłaszcza Karczma Rzym. Tu właśnie biesiadował bardzo słynny Twardowski, bohater lektury. Miejsce to jest kojarzone z tą osobą, dlatego też wiele dań oraz napoi jest związanych z jego nazwiskiem. Jest to miejsce, w którym można poznać nowych ludzi, dobrze zjeść oraz napić się czegoś gorącego w chłodne dni. Jest to całkowicie drewniany budynek, dlatego ta baza noclegowa posiada swój charakterystyczny klimat, z którym warto się zapoznać na własnej skórze. Możliwe jest tam również biesiadowanie na świeżym powietrzu i z tej opcji korzysta wielu turystów, zarówno tych młodych, jak i nieco starszych. Powinno się mieć na uwadze to, iż wnętrze jest bardzo bogate oraz ciekawie zaprojektowane. Znajdują się tam liczne eksponaty ściśle związane ze sztuką ludową, które są niezwykle wartościowe dla tamtejszych mieszkańców, dlatego jest to jeden z powodów, dla których warto wybrać Zawoję.

Nie do końca wiadomo, kiedy ta karczma została dokładnie postawiona, ale istnieją przesłanki, aby twierdzić, iż miało to miejsce w XVIII wieku. Mimo upływu lat nadal stoi na swoim miejscu i działa z dużym powodzeniem, co roku goszcząc mnóstwo turystów, również tych zagranicznych. Nikt nie jest rozczarowany wizytą w tym miejscu, więc warto sprawdzić osobiście i podzielić się opinią z innymi osobami.

Infrastruktura noclegowa jaką ma Zawoja to jak widać wyraźnie to nie tylko aktywny wypoczynek w górach, ale też możliwość zrelaksowania się w legendarnej karczmie, która słynie z dobrego jedzenia. Osoby szukające podczas wakacji spokoju oraz relaksu powinny zdecydować się na Karczmę Rzym. Jest to jedno z najbardziej wyjątkowych miejsc w tym regionie, a zarazem historyczne, dlatego godne uwagi. Wizyta tam to rozkosz dla podniebienia, ale też możliwość zapoznania się z historią życia znanego Twardowskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>