Grzybowo – cztery argumenty „ZA”

Grzybowo to niewielka wioska, położna nad Bałtykiem, która w ostatnim czasie zyskała wielką popularność. Stale rozwijająca się baza noclegowa, świetne warunki naturalne i liczne atrakcje powodują, że miejscowość w gminie Kołobrzeg, staje się jednym z modnych kurortów.

1. Plaża

Zdecydowanie największy atut Grzybowa. We wsi znajduje się 710 metrów wybrzeża, przeznaczonego do wypoczynku nad morzem. Jest uznawana za jedną z najpiękniejszych nad Bałtykiem. W licznych zestawieniach znajduje się na wysokich miejscach. w czasie sezonu działa tu kilka strzeżonych kąpielisk. Co 100 metrów znajduje się punkt ratowników WOPR-u, którzy czuwają nad bezpieczeństwem wczasowiczów.

2. Woda

Ciepła i czysta – to dwa określenia, które najlepiej opisują wody Bałtyku w tej części wybrzeża. Od wielu lat kąpieliska w Grzybowie spełniają najwyższe normy jakościowe unijnych dyrektyw, dotyczących wód w kurortach wczasowych. Kąpiąc się na jednym z grzybowskich kąpielisk mamy pewność, ze woda jest czysta i przebadana. Morze wdziera się głąb lądu na głębokość niemal 800 metrów, dzięki czemu dno akwenu jest płytsze, a woda łatwiej się ogrzewa. Różnica temperatury może dochodzić nawet do kilku stopni. Inną zaletą tutejszych kąpielisk jest fakt, że nie występują tak wysokie fale, jak na przykład w oddalonym o kilka kilometrów Kołobrzegu czy Dźwirzynie.

3. Noclegi

Grzybowo z każdym rokiem powiększa swoją i tak szeroką bazę noclegową. Mimo, że na co dzień to niewielka miejscowość, posiada bardzo dużą liczbę miejsc noclegowych. W tutejszych pensjonatach i ośrodkach wczasowych, prywatnych kwaterach i agroturystykach odpowiednie warunki znajdą nawet najwybredniejsi wczasowicze.

4. Atrakcje

Nie od dziś wiadomo, ze nie samym plażowaniem turysta żyje. W samej wsi nie ma co prawda spektakularnych atrakcji, bowiem to ciche miejsce, do którego przyjeżdżają rodziny z dziećmi i osoby lubiące spokój, a nie imprezowicze. Jednakże w okolicach Grzybowa znajdują się Parki Rozrywki, Ośrodki Sportowe, Wioska Indiańska, Western City, szlaki rowerowe, Jezioro Reski wraz z przystanią. Ponadto niespełna 6 km od Grzybowa znajduje się Kołobrzeg, który warto odwiedzić spędzając urlop w tej okolicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>