Atrakcje turystyczne w Łodzi

Łódź jest jednym z największych miast w Polsce. Z tego też powodu stanowi silny magnes i od lat z niezmienioną siłą wabi turystów licznymi ciekawostkami i atrakcjami. Coś dla siebie znajdzie tutaj każdy – zarówno rodziny z małymi dziećmi, zakochani czy samotni. Niezwykła historia tego miasta czyni je wyjątkowym i pełnym miejsc, które tylko czekają na odkrycie. Decydując się na odwiedzenie Łodzi, z pewnością nie będziemy mieli problemu z dojazdem. Miejscowość ta leży bowiem praktycznie w samym sercu międzymiastowej komunikacji w Polsce, zarówno kolejowej, jak i samochodowej. Po dotarciu warto także zadbać przed samym zwiedzaniem o zapewnienie sobie miejsca na noc. Jeśli chodzi o łódzkie stylowe apartamenty, miasto może pochwalić się przebogatą ofertą hoteli i hosteli. Wybierać możemy zarówno pośród tych najdroższych, trzymających standard najlepszych europejskich hoteli, jak i zdecydować się na tańszą opcję, w całkiem dogodnych warunkach. Baza noclegowa to coś, co stoi na naprawdę wysokim poziomie w tym mieście.

Samo zwiedzanie warto rozpocząć od spaceru ulicą Piotrkowską. Jest ona długa na cztery kilometry, a idąc nią podziwiać można niezwykły układ miejski, który został wpisany do rejestru zabytków. Zawędrować także zdecydowanie musimy w kierunku Księżego Młyna. Na terenie tym od XIX wieku stawiano zespół fabryk włókienniczych wraz z budynkami pomocniczymi, które dziś – będąc niejako miastem w mieście – stanowią jeden z najciekawszych fabrycznych zabytków w skali całego świata! Również trafił do rejestru zabytków, a od kilku lat trwa także batalia o to, aby trafił na listę UNESCO. Jednak Łódź to nie tylko atrakcje przemysłowe, chociaż z tego właśnie miasto to słynie. Można także oddać się tutaj licznym aktywnościom fizycznym i zdrowo spędzić czas. Dla amatorów tego typu spraw z pewnością nie lada gratką będzie łódzkie kąpielisko ,,Fala” – największy w całej Polsce aquapark. Perłą w koronie jest tutaj zjeżdżalnia długa na sześćdziesiąt metrów – jedyna tego typu w kraju, gdzie różnica poziomów wynosi aż dwadzieścia metrów. Ponadto skorzystać możemy z wioski saunowej. Warto wspomnieć także o tym, że sama nazwa parku wodnego nie jest przypadkowa, a już na pewno nie na wyrost – jeden z pięciu zbiorników basenowych wyposażony jest bowiem w urządzenie wytwarzające sztuczne fale, co jest nie lada gratką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>